PORTATİF ÇATI MERDİVENİ

Çatı katına sahip olan bireyler insanlar tarafından şanslı olarak nitelendirilmektedir. Çatı katları çok rahat bir çalışma odasına veya kitap okuma odasına dönüştürülebilir. Bu dönüşümü sağlamak için öncelikle çatı katına ulaşımın sağlanması gerekmektedir. Çatı katına ulaşmak için çeşitli merdiven türleri bulunmaktadır. Bunlar içerisinden en çok tercih edilenleri ahşap veya Çatı katına çıkmak için kullanacağınız merdivenin çok fazla yer kaplamamasını istiyorsanız tercihinizi portatif çatı merdiveni stilinden yana kullanmalısınız. 

 

a1

 

Çalışma Prensibi

Merdivenlerin çalışma prensibi çok önemli bir konudur. Evde yalnızca büyüklerden oluşan bir nüfus varsa farklı, küçük çocuklardan oluşan bir nüfus varsa farklı prensiplerde merdivenler seçilmelidir. Portatif çatı merdiveni öncelikle kızaklı bir mekanizmaya sahiptir. Bu mekanizma sayesinde çok pratik bir biçimde merdiveninizi kurabilir ve çatı katına ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Aşağı yöne doğru açılan bir kapağa sahip olan bu merdiven stilleri içe gömülü basamakları ile evinizin dekorasyonunu da korumaktadır. Sizin yapacağınız seçime göre merdivenin hangi materyalden yapılacağı belirlenmektedir. Metal ya da ahşap olmak üzere iki seçeneğiniz bulunmaktadır. Her iki materyal de dayanıklılıkları ve kaliteleri ile bilinmektedir. Ahşap materyaller 1. Sınıf meşe ağacından imal edilirken, metal materyaller de paslanmaz bir yapıya sahiptir. Sizin evinizin dekorasyonu hangi merdiven için uygunsa onu söyleyerek portatif merdiveninizi bu şekilde hazırlatabilirsiniz. Sağlık konusunda çok hassassanız ahşabı, dayanıklılık konusunda çok hassassanız da metal yapıya sahip olan merdivenleri seçmeniz gerekmektedir. 

 

a2

 

Sipariş Vermek İçin Ölçüm Yapmak

Evinizde hangi tür merdiveni kullanacağınıza karar verebilmek için öncelikle ölçüm yapmanız gerekmektedir. Bazı merdiven çeşitleri belirli bir yüksekliğin altındaki mekanlarda kullanılamamaktadır. Çatı katı giriş kısmının genişliği de büyük bir öneme sahiptir. Portatif çatı merdiveni daha çok dar bir çatı katı girişene sahip olan daireler için uygundur. Merdiven için tavan ve taban arasındaki mesafenin tam olarak bulunması için dik bir biçimde ölçüm yapmanız gerekmektedir. ölçüm aletinize eğim vererek taban ve tavan arasındaki yüksekliği belirlemeye çalışırsanız doğru bir sonuç elde edemeyeceğinizin farkında olmalısınız. 

 

a3

a4 

 

Bu Çatı Merdiveni Hakkında Bilgi Almak İçin İletişim; 0216 498 89 81 — 0216 398 27 48

 

 

Sitemap

Çatı Penceresi

Çatı Pencereleri